Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 13:50
 
Kilis Belediyesinde Korkutan Tesadüf!
Kilis Belediye Başkanlığına seçilen başkanların bazıları silahlı saldırı sonucu öldü, bazıları fiziki saldırıya uğrarken, bazısı ise rahatsızlanarak öldü.
YAŞAM Haberi
Kilis Belediyesinde Korkutan Tesadüf!

Kilis’te, son 43 yılda 4 belediye başkanı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, son olarak Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle başkanlık koltuğu “Uğursuz koltuk” olarak adlandırılmaya başlandı.

 

Ekrem Çetin

Kilis’te 3 dönem belediye başkanlığı yapan Ekrem Çetin, 3 Haziran 2005 tarihinde lokantada yemek yerken oğlu Cahit Çetin ile birlikte öldürülmüştü.

 

8 Mart 1977’de Kilis Belediyesi’ne başkan seçilen Avukat Mehmet Yeşilçimen, 11 Aralık 1977’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

 

Ahmet Günal

1970’li yıllarda çeşitli tarihlerde belediye başkan vekilliği yapan Ahmet Günal, 1988 yılında silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

 

Opr. Dr. Burhan Kerkütlü

28 Mart 1994’te seçilen Opr. Dr. Burhan Kerkütlü de 31 Ocak 1995’te diğer belediye başkanları ile aynı kaderi paylaşarak, makamında silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

 

Mehmet Abdi Bulut

Son olarak Kilis’te, 3 dönem belediye başkanlığı görevine seçilen ve halk tarafından çok sevilen 53 yaşındaki Mehmet Abdi Bulut, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.(megahaber27)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı