Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 09:48
 
Dr. Ethem Batur’u kaybettik...
Sanko Hastanesi eski Başhekimlerinden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzm. Dr. Ethem Doğan Batur vefat etti. Dr. Batur kısa bi dönemde Çocuk Hastanesi Başhekimliği yapmıştı.
YAŞAM Haberi
Dr. Ethem Batur’u kaybettik...

Anesteziyoloji ve reanimasyon Uzm. Dr. Ethem Doğan Batur vefat etti. 
Sanko Hastanesi eski Başhekimlerinden abimiz,  
Sani Konukoğlu hastanesinde tedavi gören Ethem Batur bu gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir 
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

 

Cenazesi yarın (02.03.2021) öğle namazı sonrası Bahaeddin Nakıboğlu Camii'den kaldırılacaktır.

 

 

 

 

 

 

Dr.Yalçın Mahsereci

 

 

Ethem Doğan BATUR

 

Ethem Abiyi ilk 1991 yılı Ocak ayında gördüm. İlk başhekimimdi. Tanımam ise yıllar aldı. İnsanları tanımak yaşanan olaylar karşısında aldığı tavır ve takındığı tutum ile olur.

Gaziantep Çocuk Hastanesinin iki dönem başhekimliğini yaptı. Otuz yıl ve iki aydır tanıyordum. Birçok hallerini gördük. Kızınca söver sayar, ardından ne içersin der, koyu bir muhabbete girerdi. Sevdik, kızdık, tavır koyduk… Ama her defasında o haklı çıktı. Öyle başhekim olduğu için değil. Adam gibi adam, başhekim gibi başhekim, doktor gibi doktor olduğundan. Tabii Tabakhaneli olması da artısıydı. Dışa karşı her olayda dağ gibi arkamızda durdu. Siyasiler, bürokrasi, gazeteciler ne der, demedi.

Allah’ın her günü sabah giriş ve akşam çıkış saatlerinde Ethem Abinin çayını içmek farz gibiydi. Makamına hiçbir zaman izinle randevuyla girmedik. Baba ocağına girer gibi girer çıkardık. Yanına uğramayanı takip ederdi. Bu takip asla mesai takibi değildi. Başında bir iş mi var, bir sıkıntısı mı var, bunu mutlaka bilmesi gerekirdi. Doktorlarından halet-i ruhiyesini bilmediği bir tek kişi yoktu. En acele işi olan doktor dahi Ethem Abiye bir görüneyim diye hiç değilse kapıdan başını uzatırdı. Eee… Ethem Baba kolay olunmuyor.

Biz razıyız, Allah da razı olsun. Mekânı cennet olsun.

 

 

 

 

 

 

 

Hemşire/Ebe Ayşe Ağca

 

Batur son şakasını yaptı

Ben doktor Ethem  Batur’la ‘2002 yılında 2007 yıllarında çalıştım Dr Ethem  Batur dürüst babacan çok neşeli şakacı hakk yemeyen ve hakk yedirmeyin iyi bir yönetici iyi bir eş iyi bir baba ve iyi bir evlat olarak tandım.mekanı cennet olsun nur içinde uyusun.bugün bana son şakasını yaptı.

Geçen hafta konuştuğumda bu kez kalpten rahatsızım. Çok zayıfladım görürsen tanıyamazsın geldiğinde şaşirma dedi bana. Gelme ilgilenemem konuşacak halim yok dedi. İki üç gün önce aradım açmadı tlf bende sürpriz yapayım diye  istedim bu gün onu ziyarete Mersin’e geldim. Daha yol yorgunluğu üzerimdeyken arkadaşımın attığı sağlık Dünyası dergisi gazete linkini görünce kendimi kaybettim. Hayatımın şokunu yaşadım sağlık camiası çok değerli dürüst bir yöneticisini DR.DOĞAN ETEM BATUR’u kaybetti. Tüm sağlık çalışanlarına ve değerli ailesine başsağlığı diliyorum.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı